1 Temmuz 2011 Cuma

İtirafname

Ben galiba birini (daha) öldürdüm.

Alt komşuyu..

Dün gece yine afakanlar bastı, rüyalarımda hep ölüm temaları. Ben zaten ne zaman biri ölecek olsa hissederim bir şekilde, genellikle rüyamda dişlerim dökülür. Rüyada diş görmek iyi değildir, ölüm getirir derler. Evet öyledir.

Alt komşu bizi taşındığımız ilk günden sevmedi; önce çamaşır makinasının gürültüsünden, sonra evde yürürken parkeden aşağıya çok gürültü gittiğinden, sonra sardunyalarımın birkaç yaprağının alt balkona dökülmesinden.. Yani devamlı saçma sapan birşeylerden şikayet etti. Selamı sabahı da kesti. Ben bir anlam veremedim, hamile olduğuna, hormonlara falan bağladım. Zaten sinirimi dışa döken biri değilimdir, amaaan boşver ne hali varsa görsün dedim. İçin için de şu evden gitse ne iyi olur, onun dışında gıcık komşu yok falan da dedim birkaç kez. Hatta yakınlarıma anlattım, kadından topluca nefret ettik, kınadık falan. Pis kadın, kötü kadın falan dedik..

Demin haberi geldi, kocası iş kazası geçirmiş (belki de kalp krizi bilinmiyor, psikolojik açıdan A tipi karaktermiş; sinirli ve hırslı). Orada, o anda vefat etmiş. Hayat bir mumun ışığı kadar kırılgan, bir yerden ufacık bir yel geliyor, sönüveriyor.

Şimdi dün geceki rüyamı hatırlıyorum, tüylerim ürperiyor. Acaba diyorum.. Biliyorum saçma bu tip düşünceler, yersiz. Yani ben neyim de, gücüm o kadar.. Ama bu ilkkez olmuyor bana, bir çok kez tekrarlandı. Biri bana haksız yere kötü davranıyorsa, rahatımı kaçırıyorsa, benimle uğraşmaya kalkıyorsa, bile bile kötülüğümü istiyormuş gibi davranıyorsa o kişinin başına böyle çeşitli kötü şeyler geliyor yahu.. Ama sadece haksızlığa uğradığımda, hak etmediğim bir davranışa maruz kaldığımda ve "Allah'ından bul" dediğimde.. Daha önce de çok oldu, ayağı kırılan, kaza geçiren, elini kesen, maddi manevi zararlar.. Ya ben istemiyorum böyle şeyleri. Evet haksızlıklara uğrayınca benim yerime "hesap düren" bişeyler var sanki. Kötü bişey, ben istemiyorum onu!

Offff, ben cadı mıyım? Benim yüzümden mi oluyor bunlar gerçekten? Yoksa ilahi adalet, karma, eden bulur, kalbin temizse haksızlıklar yerde kalmaz falan türü bir durum mu söz konusu? Ama tanrının da durduk yere 7 aylık hamile bu kadının kocasını alacak kadar kötü yürekli olduğunu sanmıyorum.. Ya da ben kadına sinir oldum diye kocasının ölmesi biraz ağır değil mi.. Offff. Değildir, değil mi? Ben öldürmemişimdir, değil mi?

Bu rüyada görme haline dönersek, belki altıncı his de olabilir tabii. Bazı insanların negatif enerjisini hissedip onlarla geçinemiyor da olabilirim. Off bilmiyorum. Ben batıl inançlı biriyim sanırım, nazara falan da inanıyorum, bu tip şeyler de inandıkça güçlenir aksi gibi.. Dursun bu!

Ya, siz korkmayın benden. Durduk yere hır çıkaran, lanet eden, kötülük isteyen, aksi biri hiç değilim. Kimseye hak geçmesin falan diye uğraşırım, başkası hakkında güzel düşünürsen senin de başına güzel şeyler gelir düsturunu kullanırım, iki cümlemden biri maşallah inşallah falandır.. Şey aslında.. Karıncaları bile öldüremem de asosyal tipler gibi hep başım öne eğik, bastığım yere baka baka yürürüm ben (geçen bi sümüklüböceği ezmemek için bisikletle direğe girdim, şişi hala inmedi dizimin). Kötü kadın, pis kadın diilim diye yazıyorum.. Ama cadı olabilirim, onu bilmiyorum işte.. Yoruma açık bu.

Sadece iki kişiye lanet ettim yaşamımda; biri en sevdiğimi benden koparıp sardunyalarla örtülü toprağa koyan o en kötü günün sorumlusuna. Öyle hızlı geldi ki cezası, Allah çok büyük! İkincisi de sevgimi hor kullanan, kalbimi kıran gereksiz eski bir sevgiliydi. Kurtulduğuma şükrediyorum şimdi, giderken Allahından bul demiştim, duydum ki bulmuş.. Hakkına girdiğin, döner dolanır seni vurur işte.. Bu iki insan müsveddesi dışında kimseyle alıp veremediğim yok çok şükür. Herkesle ve kendimle barışık olduğumu düşünüyorum. Karşılaştığım insanlar bana hep "enerjin çok pozitif" falan da derler, umarım doğrudur.

Fakat bu hadise canımı çok sıktı.. Düşünüp duruyorum o ufacık çocuğu, daha doğmamış bebeği, gudubet biri de olsa hak etmiyordu bunu o kadın. Hayat çok kırılgan a dostlar, lütfen birbirimize hak geçirmeden, insan gibi davranalım..

not: foto Kudüs'te çekildi.. ölen komşunun ruhu huzur bulsun.. amin.

2 yorum:

  1. Cerenciğim kader çizgisi denen birşey var, ne alaka şimdi kendini suçlamak? Bahsettiğin iki olayı da yakından bildiğim için, her ikisinde de dediğin gibi insan müsvettelerinin suçu vardı ve "eden bulur", "masumun hakkı yerde kalmaz" gibi değişlerimizdeki gibi cezalarını aldılar. Kendini sorumlu ve suçlu görmemelisin, sen tanıdığım en geniş yürekli insanlardansın. Öpüyorum seni.

    YanıtlaSil
  2. bir suru ceza almayan kotu insanlar var... tutarsiz bir yorum

    YanıtlaSil