30 Ekim 2015 Cuma

Nefesimizi tuttuk, bekliyoruz

Memlekette hayat durdu, herşey seçim sonrasına ertelendi. Resmen evde ne pişireceğimizi bile düşünemez, bu kararı dahi seçim sonrasına erteler haldeyiz. Ben de son 1 aydır içimden gelip bloğa iki satır yazamadım, ne yazacağımı bilemedim, ne yazsam hafif, değersiz, anlamsız geldi. Umarım nefeslerimizi tutup, bunca şiştiğimize değer. Farklı fikirlere, kendimize ters gelse dahi saygılı kalabildiğimiz, biz ve onlar yerine rengarenk bir bütün olduğumuzu kabul ettiğimiz, daha sakin, daha duyarlı, daha az ben merkezci insanlara dönüştüğümüz, daha fazla hayal kurmamıza ve kendimiz gibi davranmamıza olanak sağlayan ve bunu yasalarla da koruyan bir yönetim şekline geçeriz ve şu sıkıntılı günleri de "ne tuhaf bulanık yıllardı onlar" diyerek hatırlarız ilerde..

Suriye'nin çok değil bir elin parmağı kadar yıl önce nerde olduğunu hatırlayalım, o yıllarda bir çoğumuz turlarla gezdik Suriye'yi, mırra içtik, güler yüzlü insanlarla sohbet ettik. Sonra o insanlar o güzel ülkeden çocuklarını ufacık teknelere bindirip, suların içinde ölümü dahi göze alarak kaçtılar. Milyonlar kaçıyor o bir zamanların güzel ülkesinden. Umarım bir sonraki bizim güzel ülkemiz olmaz..

Bunlaı düşünerek oy verelim ve sandık gönüllüleri sandıklarımıza bizim için göz kulak olsunlar. Bu haftasonu memleketimiz için çok önemli, umarım seçim sandıklarından eşitlik, hoşgörü, saygı ve hak ettiğimiz bir sistem çıkar da tuttuğumuz o nefesleri bırakır, deriiiiin bir oh çeker, mis gibi tertemiz bir havayla ciğerlerimizi doldururuz. Haydi hayırlısı..

5 yorum:

 1. Güzel bir anlatım olmuş. İyi dileklerinizi paylaşıyorum. Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 2. kendi ayaklarımızla cehenneme hoşbulduk...

  YanıtlaSil
 3. Cerencim oyveotesi sandikta saibe olmadigini acikladi.

  YanıtlaSil
 4. Yorumlara yazacak bir cevap bulamadım.. :( Hakkımızda "hayırlısı" bu muymuş, bilemedim..

  YanıtlaSil