22 Mayıs 2013 Çarşamba

Romantik haftasonu kaçamağı

Sevdicekle 3. evlilik yıldönümümüzü, romantik bir haftasonu kaçamağı yaparak kutladık bu haftasonu! Münih'te cuma sabahı uyandık, arabamıza atlayıp güneye doğru direksiyon sallamaya başladık, kahvaltımızı Avusturya Alplerinde, öğle yemeğimizi ise İtalya'nın Garda Gölü'nde yedik. Tüm haftasonu rüya gibi geçti ve Pazartesi akşamı tekrar evimize döndük. Avrupa'da yaşamanın en güzel yanı, bu kısacık mesafelerin sunduğu seyahat zenginliği.. Münih'ten Garda Gölü'ne ulaşmak sadece 5 saat sürüyor ve bu muhteşem mini-seyahatin ayrıntılı versiyonunu ve fotoğraflardan birkaçını www.cerenmus.blogspot.com adresinde bulabilirsiniz.

Akdeniz kültürlerini, özellikle de İtalyan rahatlığını seviyorum. Kuzey Avrupa'daki kuralcılık ve entellektüel hava, güneye indikçe yerini rahat bir boşvermişliğe bırakıyor. İnsanlar daha gürültücü, kadınlar daha yüksek sesle kahkaha atıyor, erkekler daha bir süslü ve abartılı, çocukların gözleri daha fazla parlıyor. İnsanlar sokaklarda daha çok öpüşüyor, kucaklaşıyor. Güneş daha çok ısıtıyor insanın içini ve efil efil elbiseler ve ince bileklere sarılı mantar topuklu ayakkabıların içinde kırmızı ojeli ayaklara daha fazla rastlanıyor. Kaos ve gürültünün de kendine özel bir keyfi var - özellikle ara sıra, dozu tutturarak yaşandığında..

Dün eve döndüğümüzde, serin Münih havası ve sokaklarda tek tük rastlanan sakin hemşerilerimiz içimi burktu biraz. Mayıs bitmek üzere ve hava hala 10-12 derecelerde gidiyor. Tabii bu sayede heryer çiçek ve yemyeşil ama bazen insan incecik elbiseleri özlüyor. İtalya'daki romantik haftasonu kaçamağı, kısa da olsa bir Akdeniz soluğu almamı sağladı. Bir nevi titre ve kendine gel durumu..

7 yorum:

 1. Nice,nice mutlu seneler sizinle olsun, hep gezin hep dolu dolu mutlu anılarla evinize gelin...

  YanıtlaSil
 2. mutlu yıllar:) gerçekten de havanın soğukluğu çok fena,ben hiç yaşayamazdım oralarda herhalde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Coraline :) Sorma, bu sene bezdirdi bu yağmur ve soğuk..

   Sil
 3. Nice mutlu yilla dilerim, ne guzel bi kacamak olmus :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler :) Bazen bulunduğumuz ortamdan 3-4 gün uzaklaşmak bile insana 15-20 günlük tatil gibi gelebiliyor gerçekten..

   Sil
  2. Kesinlikle, her firsatta yapmali.

   Sil