29 Aralık 2012 Cumartesi

Bilinçsizce mutluluk

Hepimizin ihtiyacı olan bu; bilinçsizce, üzerinde düşünülmemiş, tartılıp ölçülmemiş, ne'iğdüü belirsiz bir mutluluk hali. "Arama ki bulasın.." der Tao.

Türkiye'de geçirdiğim 10 (+ piyangodan son dakikada çıkan ekstra 7 gün) mutlu etti beni. Özlemişim. Hepimiz aslında tatil için çalışıyoruz, başka bir şey için değil. Para, kişisel gelişim, kariyer yolu hikaye; bize huzur veren bir yerde, hiç bir şey yapmadan ve yapmamız gerekmeden, plansız ve tembel bir huzur için çalışıyoruz. Adına tatil dediğimiz de, aslında huzur.

Ankara güzeldi (ananem, teyzelerim ve sürpriz J. ile kucaklaşmalar), Bursa güzeldi (annemler, arkadaşlar, ansızın yağan pamuk kar altında kalan bahçe, sonra açan güneş ve çalı bülbüllerinin serenadı), yemekler ve içecekler güzeldi (yazdan beri burnumda tüten üstüne domates sürülmüş kaşarlı tostu eve 10dk uzaklıkta bulmak ve bilinçsiz bir şekilde mutlu olup, kalp şeklinde ısırıklar almak), böcek arabamla dolanıp durmak güzeldi (Almanya'nın bir süre sonra insana çok itici gelmeye başlayan mükemmelliyetçiliğinden sonra, içinde apayrı bir mikro-kozmos barındıran çukurlarla bezeli yollarda, direksiyonu bir o yana bir bu yana sallayarak şehir içinde off-road imkanı sunan, memleketimin ca'ğ'nım yolları).. Özlemişim hepsini. Doya doya yaşamaya kalktığım için de, bloga yazamadım bir süre (pardonunuz).

Tilki'anım kürkçü tükkanına dönmek durumunda. Bir sonraki tatili hak edene dek projelerden projelere koşturmak şartı var şu hayatta. Aralık başından Mart'ın ortasına dek, Almanya'da günler bol karlı, karanlık ve soğuk geçiyor. İnsanı fena halde bezdiriyor. Bu nedenle (insanların daralıp kendilerini trenlerin önüne birer birer atmaya kalkışmalarını önleme amaçlı) bu dönemde bol sayıda müzik, şarap, köy hali festivali olur. Bunlar karanlık ve uzun kış gecelerinde bilinçsiz mutluluk halimizi restore etmemiz için bize sunulan imkanlar. İçime yün tumanlarımı giyip, totom dona dona yazarım size bunları.

Bakalım 2013 bize neler getirecek sevgili blogger'cıklarım..

3 yorum:

 1. 2013 harika geçecek, harika!!!
  Süprüzlerle dolu olacak. Mutlu yıllar.

  YanıtlaSil
 2. En çok neye sevindim biliyor musun Ceren?

  Arabanda seni özlemişti, sahibiyle yollara çıkmak ona ne kadar iyi gelmiştir.

  YanıtlaSil
 3. Umarım J. :) Hepimiz için güzel bir sene olsun!
  Doğru valla Çağatay abi, motoru açtım azıcık :D

  YanıtlaSil